W naszym obiekcie organizujemy niepowtarzalne atrakcje na wieczór. Kapela Góralskie to podstawa, ale organizujemy także profesjonalne góralskie wieczory tematyczne. Zapoznaj się z naszymi wieczorami tematycznymi i wybierz coś dla Siebie. Jeśli Kapela Góralska to za mało to wybierz u nas wieczór PRL po góralsku, albo Zawojską Baciarkę. Odkryj góralszczyznę na nowo w Zawoi.

 Występy Kapeli Góralskiej

Młodość i werwa. Oryginalna, żywiołowa Kapela góralska Zawojka z wodzirejem.

„Śpiewanie i granie to uciechy świata,
niechaj na śpiewaniu mijają Wam lata.”

Występ naszej kapeli to połączenie żywej góralskiej muzyki, świetnego humoru, interaktywnej zabawy przy konkursach zbójeckich oraz nauki tańców góralskich. Całość zabawy prowadzona jest  przez oryginalnego wodzireja/gawędziarza.

Zawojska Baciarka

Impreza ma formę staropolskiej biesiady. Zabawę rozpoczynamy Witacką babiogórską. Podczas posiłku przygrywać będzie kapela. Dobrą zabawę zapewnią zbójnicy i góralki. Będą tańczyć i śpiewać po góralsku. Harnaś opowie ciekawe legendy babiogórskie. Kiedy zjecie nauczymy Was tańczyć i śpiewać po naszemu. Górale wypróbują Waszych chłopów czy zbójnickiego tańczyć potrafią. Najpierw będzie Chodzony, potem Bitka, a kto dożyje Rzucanego to Capa spróbuje. Najodważniejsi wezmą udział w rozmaitych zbójnickich konkurencjach. Najlepsi będą przyjęci do naszej śwarnej kompanii. Po tych konkurach między ceprami swoją zwinność i gibkość będą mogli poświadczyć zbójnickim glejtem.

Wieczór PRL po góralsku

Impreza osadzona w rzeczywistości Polski z czasów PRL. Głównymi bohaterami wieczoru są: Góralski Gazda – przedstawiciel ludu; Milicjant – przedstawiciel władzy; Chłoporobotnik – przedstawiciel klasy robotniczej. Kroniki telewizyjne, kartki żywnościowe, rajstopy, szare mydło i sznury papieru toaletowego wprowadzą uczestników Waszej imprezy integracyjnej w klimat góralskiego PRL-u. Wpisy do księgi skarg i zażaleń mile widziane, a tle przemówienia Przewodniczącego Zjazdu.
Aby ukrócić podstępne, inspirowane przez imperialistyczne ośrodki dywersji propagandowej wichrzycielskie działania spekulantów w postaci nadużyć konsumpcyjnych w trakcie Zjazdu, Egzekutywa (prowadzący imprezę) zaproszą do licznych konkursów z zabawnymi nagrodami w stylu góralskiego PRL. Wśród nich m. in. konkursy dla Ludu Pracującego Miast i Wsi; wybór Miss Pewexu; picie bimbru na czas…
W programie również bumelka przy suto zastawionym stole – proletariacka potańcówka do białego rana przy przebojach muzyki mechanicznej (DJ) i festiwal piosenki żołnierskiej – VideoKaraoke.
Świetna forma, wieczorku tematycznego podczas imprezy integracyjnej. Góralski PRL, jest połączeniem czasów, kiedy to uczestnicy imprezy, mieli faktyczną okazję do zakupu produktów na kartki, z imperezą góralską na wysokim poziomie.

Szukanie ukrytego skarbu zbójników

Super gra terenowa w gęstym beskidzkim lesie, mnóstwo wrażeń, pozytywnych emocji, adrenaliny i zaskakującą finał.

Grupa Klientów podzielona zostaje na dwie kompanie zbójeckie mające za zadanie odnaleźć skarb ukryty przez nie żyjącego i przebiegłego Harnasia Janosika. Harnaś jak to na zbójnika przystało został w końcu schwytany za swe niecne rabunki i powieszony na pośrednie żebro na haku. Przeczuwając swój koniec w lochach zamkowych, gdzie był więziony długie dni, napisał list dla swoich kompanów. List odnaleziony przez strażnika zamkowego trafił do zbójników. Zbójnicy zwadziwszy się jak skarb ma być podzielony utworzyli dwie rywalizujące ze sobą grupy…

Ciekawe komu pierwsze uda się odnaleźć ukryty skarb…

Olimpiada po góralsku

Olimpiada co cztery lata? Nie! My organizujemy prawdziwą olimpiadę góralską na Wasze życzenie! Bez wysokich kosztów, budowania stadionów i autostrad!
Z nie lada zmaganiami, od „nart dla trzech”, aż po „wyciskanie jajek”. Spokojnie, nikomu się nic nie stanie. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Nasze GÓRALSKIE ŚPASY to ciekawe połączenie ducha olimpijskiego i Waszej rywalizacji. Nasze góralskie konkursy Wam w tym pomogą.

Śpasy to po naszemu konkursy. Dlatego góralskie Śpasy. Zawody to rywalizacja, która towarzyszy każdej konkurencji, bez względu czy jest to przeciąganie liny, czy też przesuwanie się na drewnianych balach! Grunt to dobra zabawa!

Będziemy sprawdzać Waszą gibkość, a co najważniejsze i Waszą sztukę rywalizacji, ale także poczucie humoru i wewnętrzne siły wzajemnej pomocy.

W cenie imprezy nagłośnienie, prowadzenie przez góralskiego konferansjera, oznaczenie terenu zabawy – pachołki. Wszyscy wygrani zostaną odznaczeni medalami

Niektóre konkurencje olimpijskie:

„Wyciskanie jajek ” – konkurencja polega na odbijaniu się na dmuchanych rurach. Wszystko na czas, śmiech, dobra zabawa!

„Po skrzynkach, do karczmy!”- wszystkie drogi prowadzą do karczmy, Dla zwycięzców. W nagrodę, może nasz prowadzący, zza pazuchy wytrzaśnie, coś zza baru !

„Po sianach do chaty” – konkurencja polega na spacerze z ostrwią, przymocowaną do uczestnika. Wszystko to przy udziale, zgranej kompanii, która napnie bądź poluzuje liny. Na czas i dla relaxu!

„Spływ Dunajcem, po trawce”-  dostajecie tratwę, i to Wy jesteście flisakami ! Waszym zadaniem jest, płynąc zielonym nurtem bystrej trawy, odpychać się jak najszybciej i jak najzgrabniej.

„Rzut worem na odległość” – olimpiada nie może obejść się bez rzutów na odległość. Ciężki worek do rzucania. Trenujcie już w domu! Albo lepiej nie…

„Wywieź go!” – Chciałbyś kogoś wywieźć na taczkach. Na pewno! Trenuj na naszej olimpiadzie. Na czas.

„Narty dla Trzech” – trzy soby na jednej parze nart. Niemożliwe? Oczywiście, że możliwe!

i inne… jak np:

„Na zbója na schwał”, „na babę pełną gębą