Gazdowski kulig

Zacisza, zakręty, kapela góralska, dziewicze lasy i Wy bawiący się na kuligu. Z organizacji kuligów słynie Zakopane, jednak również świetnym miejscem na zorganizowanie kuligu jest beskidzka wieś Zawoja.

Wszyscy pośród zasp ubrani w kożuchy ( koniecznie!) spędzają czas przy dźwiękach kapeli, przecierając najpiękniejsze szlaki Zawoi. A takich szlaków może zabraknąć wszędzie, ale nie tutaj – jest to przecież najdłuższa i największa pod względem powierzchni wieś w Polsce oraz najludniejsza z ziem karpackich. Leży u podnóża Babiej Góry, najwyższego szczytu polskich Beskidów.

Jeśli beskidzka „Matka Niepogód” uraczy Was swoja dobrocią zobaczycie jej zjawiskowe oblicze.

Wszystko w tej wsi musi się udać – zatem organizacja kuligów to atrakcja specjalnie dla Was. Jest to szansa do motywacji i świetnie spędzonego wspólnie czasu.

Dawniej zimowe kuligi w tych stronach były regionalną tradycją przekazywaną z ojca na syna itd – gospodarze objeżdżali pobliskie domy we wsi. Zatrzymując się u znajomych i krewnych urządzali biesiady za suto zastawionym stołem – przyjęcie to świadczyło o gościnności i przychylności sąsiadów. Spotkania towarzyskie tego typu miały na celu rozmowy, wspólne spędzenie czasu i wszystko inne na co znalazł się czas podczas długich zimowych wieczorów. Gospodarze spędzali na takich imprezach ponad tydzień, a według podań ich żon dwa następne leczyli skutki tych odwiedzin.

Po co komu te kożuchy? A no po to, żeby pobawić się przy ognisku, poczuć smak biesiady góralskiej i potańczyć przy dźwiękach kapeli góralskiej, a nie na wzór starodawnych leczyć efekty kuligu przez dwa tygodnie. Dlatego grube rękawice, kalesony i czapki mile widziane, wręcz wymagane.

Gwarantujemy trzeźwego woźnice, zadbane konie, wygodne sanie lub wozy – a wrażenia funduje sama nazwa – kulig w Zawoi! Zapraszamy!

Organizujemy kuligi z cateringiem dla grup minimum 20 osób. Informacje i rezerwacje tel. 606 444 213 lub poprzez poniższy formularz.

Polecamy domowe obiady w Zawojce