Atrakcje na Zielone Szkoły

Zapraszamy na Zielone Szkoły pełne atrakcji, a wśród nich:

 • wycieczka do ośrodka edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego, gdzie zobaczymy interaktywną ekspozycję: Flora i fauna babiogórska. Podczas zwiedzania wystawy można usłyszeć odgłosy lasu: m. in. śpiew ptaków i porykiwanie niedźwiedzia. Bardzo ciekawa wystawa przybliży uczestnikom wycieczki początki ochrony przyrody babiogórskiej oraz historię rozwoju turystyki na odwiedzanym terenie. Niedaleko Muzeum zobaczymy Skansen Budownictwa Babiogórskiego im. Józefa Żaka w Zawoi Markowe Rówienki. Muzeum na powietrzu prezentuje stare chaty góralskie o typowo babiogórskim stylu budownictwa.
 • FOLK DESIGN – Eko – Sianko – warsztaty wykonywania figurek z siana, każdy uczestnik może wykonać zabawki pod okiem twórców ludowych,
 • „Folklor na wesoło” spotkanie z góralami zawojskimi – prezentacja folkloru zawojskiego w dynamiczny, interaktywny i przystępny sposób. Interaktywna, dynamiczna i humorystyczna prezentacja folkloru góralskiego – legendy, gawędy, konkursy…
 • FOLK DESIGN – Patchworkowe Cuda! Bardzo kreatywne warsztaty artystyczne. Skrawki naturalnych materiałów, recykling, decupage i Wasza wyobraźnia. Powstaną rzeczy bardzo „cacane”. Te zajęcia to HIT zielonych szkół 2015!
 • Poszukiwacze Przygód – całodzienna wycieczka na najwyższy szczyt Babiej Góry – Diablak – 1725 m n.p.m. przejazd autokarem na Przeł. Krowiarki skąd wychodzimy malowniczym szlakiem na najwyższy szczyt Beskidów, drugie co do wysokości pasmo górskie w Polsce. W drodze powrotnej wizyta w schronisku górskim. Zejście do przysiółka Markowa i powrót autokarem do Ośrodka. Czas wycieczki ok 6 – 8 godzin, wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem górskim.
 • spacer na Halę Barankową, na której do dziś wypasa się owce. Na Hali odwiedzimy również Bacówkę. Skosztujemy prawdziwych oscypków, buncu, a kto odważny napije się żentycy? Dlaczego tylko dla odważnych. Przekonajcie się sami! Z Hali piękna panorama Zawoi i Babiej Góry!
 • FOLK DESIGN – spotkanie z rzeźbiarzem – pokaz rzeźbienia w drewnie i malowanie przez uczestników ptaszków beskidzkich, kolejna pamiątka z pobytu na zielonej szkole,
 • wizyta w Zawojskim Safarii – Park Czarnego Daniela to gospodarstwo, w którym hodowane są jelenie, daniele, konie, owce, lamy i koza. Dzieci samodzielnie będą karmić zwierzęta.
 • wizyta w ZAGRODZIE EDUKACYJNEJ, tam odbywają się zajęcia interaktywne „Jak to dawniej na szałasie bywało”. Zajęcia prowadzi certyfikowany BACA. Dzieci w prawdziwej wiejskiej zagrodzie dowiedzą się jak wyrabia się oscypki, samodzielnie zrobią i zjedzą Moskole (placki), nakarmią owce, wydoją kozę, zagrają na trombicie i dowiedzą się wielu różnych wiadomości dotyczących życia na Hali wśród owiec i innych zwierząt.
 • wycieczka na Mosorny Groń – wyjazd kolejką krzesełkową na Mosorny Groń, piękna panorama Zawoi i Babiej Góry, zejście do Zawoi Mosorne odwiedzając przy okazji Wodospad na Mosorczyku – jeden z największych w Beskidach,
 • wizyta w nowym PARKU LINOWY w Zawoi – jedyny park w Polsce, który łączy edukację i rozrywkę,
 • POKAZ GARNCARSTWA – wykonanie naczyń z gliny na kole garncarskim, zapoznanie się z historią garncarstwa w Polsce,
 • SZUKANIE SKARBU – Gra terenowa – znajdź ukryty skarb. Sprawdź swoją szybkość dedukcję i spryt! Rozwiąż zadania, które zaprowadzą Cię do Skarbu. Gra terenowa jest w malowniczym przysiółku Zawoi Przysłop, gdzie na uczestników czeka wiele niespodzianek podczas nietypowego poznawania terenu.
 • ACTIVE CHALLANGE czyli Olimpiada, – jeśli szybkość, sprawność fizyczna i rywalizacja to Twoje domeny, na pewno nie masz czego się bać! Będą skrzynki, rury, narty – brzmi jak błahostka!? Spróbuj wygrać!
 • NOWOŚĆ EDUKACYJNA W POLSCE W ZAWOI – zwiedzanie Centrum Górskiego – interaktywnej ekspozycji prezentującej najwyższe góry świata poprzez interaktywne makiety. Placówka będzie prezentować zagadnienia związane z górami i himalaizmem.
 • całodzienna wycieczka autokarowa w Pieniny – W programie wycieczki – Kościółek w Dębnie Podhalańskim (UNESCO), Zamek „Dunajec” w Niedzicy, spacer koroną zapory, pawilon wystawowy Pienińskiego Parku Narodowego – początek spływu Dunajcem, spacer malowniczym Wąwozem Homole, spacer po uzdrowisku – Szczawnica
 • całodzienna wycieczka do Zakopanego – W programie wycieczki – zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej na Krzeptówkach, zwiedzanie Szkoczni Wielka Krokiew, wyjazd kolejką krzesełkową na Polanę Szymoszkową i przejście na Gubałówkę (10 min), panorama Tatr i Zakopanego, zjazd kolejką linowo – terenową z Gubałówki do centrum Zakopanego, czas zorganizowany na pamiątki na Krupówkach, wizyta na zabytkowym Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku,

wycieczki-integracyjne-dla-dzieci

SONY DSC

manualne-na-zielonej-szkole

malowanie-ptaszkow-na-obozach

gra-terenowa-zielona-szkola